SİVEREK FORUMLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SİVEREK FORUMLARI

SİVEREKLİLERİN BULUŞTUĞU NOKTA...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK

2 posters
YazarMesaj
JhanSue

Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Empty
MesajKonu: Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK   Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Icon_minitimePerş. Mart 08, 2007 9:34 pm

Hepinize Merhaba

Bu yazımda erişimi durdurulmuş sitelere üçüncüparti yazılımlar olmadan nasıl giriş yapacağımızı anlatacağım.

Normalde sizlerde bu sitelere girebiliyorsunuz fakat proxylerle uğraşmaktan sıkılmış durumdasınızdır biliyorum Anonymouse gibi sitelere de ihtiyaç duymayacaksınız.

Şimdi aşağıda anlatacağım yazıda yapacağımız adımlar aslında çok kolay fakat hiç bilmeyen arkadaşlar olabileceğinden resimler ile anlattım.
Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Bolum1jy5
İlk resimdede anlaşıldığı gibi Ağ Bağlantılarımdan Kullandığınız Bağlantının üzerinde özellikler seçeneğine giriyorsunuz. (USB Modemlerde DNS'i Otomatik Aldığından Denemedim Bilginize) Kablolu Router'lı modem de Ve Linksys Wifi Modem de denedim.
Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Bolum2ld4
Resim 2 'dede gördüğümüz gibi TCP/IP Protokolünü seçip özelliklere tıklıyoruz. Sonra Aşağıda bulunan resimdeki pencereyle karşılaşacaksınız.
Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Bolum3lq6
Yukarıdaki gibi Yeğlenen DNS sunucusu bölümüne 4.2.2.1 şeklinde ayarladıktan sonra Tamam'a tıklayıp çıkın. Ve dilediğinizi yapın. Artık bloke edilmiş sitelere girebileceksiniz.

NOT: DNS'i Elle vermenin hiçbir dezavantajı yoktur. DNS Telekom tarafından otomatik olarak verildiği için onların emri altında kalıyoruz Fakat ufak bir kandırmaca ile Telekom Sen sağ ben selamet

Ayrıca ISA Server kullanan ağ altındaki arkadaşlar dns i değiştirirseniz bir sorun oluşabilir lütfen önce bir pc de denemenizi öneriyorum.
birkaN

birkaN

Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Empty
MesajKonu: Geri: Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK   Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK Icon_minitimePaz Mart 11, 2007 10:31 am

www.gizliweb.com danda grebiLirsiniz Very Happy
http://www.trkforum.net

Erişimi YASAKLANMIŞ Sitelere GİRMEK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-