SİVEREK FORUMLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SİVEREK FORUMLARI

SİVEREKLİLERİN BULUŞTUĞU NOKTA...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım "

YazarMesaj
birkaN

birkaN

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " Empty
MesajKonu: FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım "   FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " Icon_minitimePerş. Mart 08, 2007 10:23 pm

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " Fontlabstudio_02

Tanıtım:
Windows ile birlikte gelen fontlar size yetmemeye başladıysa, veya iyi bir grafik tasarımcısıysanız ve kendi fontlarınızı üretmek istiyorsanız kullanabileceğiniz oldukça başarılı bir font editörü olan Pyrus FontLab sıfırdan yeni fontlar üretmenize, varolan font takımına yeni karakterler eklemenize izin veriyor. Kullanımı ve arabirimi oldukça kolay olan program diğer programlardan grafik veri alışverişini de destekliyor.

Home Page:http://www.fontlab.com/

Size:4 Mb

[URL="http://rapidshare.com/files/7850860/Fontlab_Studio_v5.0.0_Retail.rar.html"]FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " Download[/URL]

Resimleri orjinal boyutunda görmek için üzerlerine tıklayın...

Öncelikle yukrıdaki linkten gerekli olan programı indirip bilgisayarınıza kurun...

Bu programla kendinize fontlar hazırlayabileceğiniz gibi hazır olan fontlar üzerindede gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.. Mesela aşağıda görülen fontumuzda türkçe karakterler bulunmamakta .. ve buna türkçe karakterler ekleyeceğim... Nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağım....

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " 2272smalluk1

FontLab Studio programını çalıştırıyoruz ve ana menüden File>open diyerek düzenlemek istediğimiz font u seçiyoruz ....

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " 1xq8

Ben fontumuza " Ş " harfini eklemek istiyorum.. baştan harfi oluşturmaya gerek yok... Açılan tabloda S harfinin üzerine mouse un sağ tuşuna tıklıyorum ve kopyalıyorum.. daha sonra tablonun üst tarafında boş kutucuklar var orda boş bir kutucuğa gelip yapıştır diyorum...

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " 2hr9

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " 3zn5

Daha sonra copy/paste yaptığımız S harfine çift tıklıyoruz..

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " 4xr5

ekranda sol tarafta tools menüsünden çizim yapabileceğimiz en basit aracı seçiyoruz...

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım " 5jc5

Çizim işlemi bittikten sonra sağ tarafta Glyph Properties adında bir menü var odan name kısmına klavyeden hangi tuşa bastığımızda çıkmasını istiyorsak o harfi yazıyoruz ve ekranı kapatıyoruz...

ve Ana menüde save tuşuna basıyoruz....

Diğer harfleride ( Ç Ğ Ö Ü vs..) aynı şekilde yaptıktan sonra fontu sisteminize eklemek için... düzenlediğiniz fontu kopyalayarak C:\WINDOWS\Fonts dizinin içine yapıştırın...

Herkese Kolay Gelsin...
http://www.trkforum.net

FontLab Studio 5.0.0 " Kendi Fontumuzu Yapalım "
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-